12 Mayıs 2013 Pazar

SONY CMDZ5 teknik özellikleri


88x49x21.5mm

82gr
WAPve HTML
E-posta yollama ve alma
Tek tuşlu nevigasyo
6 satır geniş ekran
Alarmlı Ajanda
500 isimlik hafıza
Ses kaydı
Aktif kapak
30farklı zil seçeneği
Titreşim
Dahili Telesekreter
Dünya Saatleri
Kur dönüştürücü
HEsap makinesi
SMS
T9 yazı giriş sistemi
Aynanıza bakın.Çekeceğiniz ilgiye önceden hazırlanmanız yararınızadır.Sony-CMD-Z5 ile son derece güçlü bir iletişim aracının sahibi oluyorsunuz.O yalnız küçük ve güzel biçimlendirilmiş bir cep telefonu değildir.CMD-Z5 e-posta ve WAP içinde olmak üzere teknolojinin en ileri yönlerini kapsar ve yaşamınızın her yönünü zenginleştiren bir araca dönüşür.Ve bu nedenle CMD-Z5 bir anda herkesi büyüler,bütün gözlerein üzerilmesine neden olur.
Görüntü ekranı
CMD_Z5 animasyon grafik SMS,e-posta ve WAP hizmetlerini tüm yönleriyle mükemmel bir şekilde grüntüler.Ekran, çok daha büyük telefonlarda bulmayı beklediğiniz ekranlardan bile daha büyüktür.Yüksek hassaslıkta gelişkin bir gri skala ekranı,size daha güzel ton derinliği ve şimdiye kadar görmediğiniz bir grafik yetkinlik sunar.
Gelişkin Adımla Arama
Denetim olmadan güç bir anlam ifade etmeyeceği için,CMD-Z5 tüm seçenekleri parmağınızın ucuna koyar.Sözün gerçek anlamıyla.Tek bir parmağınızı kullanarak ileri Adımla Arama sistemi beş yönde hareket edebilmenizi sağlar Daha fazla seçeneğe ulaşmak için içeri,geri,ileri,yukarı,aşağı basabilirsiniz.Kişisel bilgisaylarda olduğu gibi basınca açılan menüler erişimi kolaylaştırır.adımla Çevirmeyi aşağı yada yukarı ilerleterek,telefon defteri,zil seçenekleri ve iletiler gibi bilinen özelliklerin yanısıra WAP hizmetlerine ve e-postaya da ulaşabilirsiniz.
e-posta
CMD-Z5 ile nerede olursanız olun e-posta yolluyabilirsiniz ve alabilirsiniz.CMD-Z5 ile kendi e-posta hizmetinize doğrudan erişebilirsiniz ve böylece kendi büronuzda yapabildiğiniz her şeyi masanın başında oturmadan yapabilirsiniz.İletiler,SMS ile alınabilenlerden daha uzun olabilirler ve ekli grafik yada resim dosyaları daha sonra bir bilgisayarda görülebilir.
WAP Bilgi erişimi
CMD-Z5 size gereksinim duyacağınız her bilgiyi sağlar.WAP teknolojisini kullanarak, binlerce WAP hareketli bilgi hizmetinden güncelleştirme alınabilir.Menkul kıymetlenmedeki dalglanmalardan trafikteki son duruma kadar her habere istediğiniz zaman,istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz.
Sesli ileti
CMD-Z5 dahili bir telesekreter ve 10 ileti kaydedilebilen bir sesli ileti aracı olarak da işlev görür.Konuşma sırasında sizi arayan kişinin sesini yada kendi sesininizi daha sonra yeniden dinlemek üzere kaydedebilirsiniz.Örneğin"yapılacak işler" listesini yada önemli bir telefon numarasını önceden kayda geçirebilirsiniz.
Telefon defteri
Sony CMD-Z5 üzerinde bulunan telefon defteri güçlü ve çok amaçlı araçtır.GenGeniş veri tabanı yeteneği,500 kişinin ayrıntılıbilgilerini kaydetmenize olanak sağlar.Telefon defterinde her kayda bir grafik simge ekleyerek iş ilişkilerinizi,dostlarınzı ve ailenizi bir bakışta ayırt edebilirsiniz.
T9 Metin Girişi
CDM-Z5 'in Adımla Çevirme ve T9 Metin girişini bir arada kullanarak SMS iletileri yazmak, hem hızlı,hemde eğlencelidir.Her karakter için tek bir düğmeye bastığınızda, araç üzerindeki sözlük size seçmeniz için bir kelime dizisi sunar.Bu kelimelerden istediğinizi seçebilirsiniz.Kendi kişisel T9 sözlüğünüze yeni kelimelerde ekleyebilirsiniz.Bu sistemi e-posta yazarken ya da kendi zaman çizelgenizi hazırlarken de kullanabilirsiniz.
Zil ve alarm
Önceden ayarlanmış 27 ayrı zil melodisi vardır.Eğer yaratıcı olmak ve kendi melodinizi bestelemek isterseniz bu sayıyı daha da artırabilirsiniz.Ve kimin aradığını anlamak için CMD-Z5'e bakmanıza bile gerek yoktur,her melodi telefon defterinizde ki farklı bir kullanıcı grubuyla eşleştirebilir.Var olan dört alarm seçeneği- normal zil, tek çınlam, titreşimli alarm ve toplantı alarmı- ile ortamın gerektirdiği kadar esneklik ve incelik olanağına sahipsiniz.
Katlanan kapak
Katlanan kapak CMD-Z5'inizi tümüyle koruma altına alır.Öte yandan akıllı tasarımı ile, arayan kişiyi, iletiyi,saati,pil düzeyini ve sinyal gücü göstergelerini bir bakışta görebilirsinizKapağı katladığınızda duyduğunuz tatlı kilitlenme sesi,CDM-Z5'in üretim kalitesinin bir kanıtıdır.
UV Kaplama ve Renk
CMD-Z5'in hoş,düzgün ve canlı tasarımı, son derece değerli UV kaplama ile doruk noktasına ulaşmıştır.Böylece onun hemen ilgi çekiveren albenisi parmak iz, leke ve çiziklerle asla bozulmaz.Sizin CMD-Z5'iniz her zaman ilk aldığınız güzellikte görünecektir.Tam da istediğiniz gibi.
Zaman çizelgesi Düzenleyicisi
Zaman çizelgesi düzenleyici,seçmeli uyarı alarmı ile önemli toplantı ve randevularınızın tarih ve saatlerini belirlemenizi sağlar.Boş ekranda ise günlük zaman çizelgeniz görüntülenir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder